Ruçit nuk i del komunizmi nga shpirti: “U vendos në Bironë e Partisë”!

Kuvendi edhe sot është karakterizuar nga përplasje të ashpra mes deputetëve, teksa deputeti i PD-së Endri Hasa nuk del nga salla pasi qëlloi me vezë kryeministrin Rama.
Ai që ka bërë një lapsus me rinisjen për disa minuta të seancës ka qenë kryeparlamentari Gramoz Ruçi, i cili duket se e ka të vështirë që të shkëputet nga regjimi komunist.
Teksa po komunikonte vendimin për Hasën, Ruçi u shpreh: Është vendosur në mbledhjen e Byrosë së Partisë (e kishte fjalën për Byronë e Kuvendit).
Seanca është ndërprerë për herë të katërt gjatë ditës së sotme, ndërsa Ruçi është shprehur më tej se Kuvendi nuk mund të mbahet peng as nga një deputet dhe as nga një grup parlamentar.
Pas kësaj në debate është përfshirë dhe ish-kryeministri Sali Berisha, ndërsa seanca e Kuvendit është shtyrë në orën 18:00.

gramoz ruci e1523113049274

Artikulli paraprakStudentët kërkojnë arrestimin e Gjiknurit: Ai është ‘stacioni’ për të gjithë bastardët
Artikulli tjetërStudentët i drejtohen Kryeministrisë…