Berisha: Për studentët, veza në toç

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar lidhur me incidentin me vezë që ndodhi sot në Kuvend, ku deputeti Endri Hasa qëlloi në drejtim të kryeministrit Rama.
‘’ Foto e vitit! Per studentet, veza ne toç! Sb”, shkruan ish-kryeministri.
Në momentin kur gjakrat janë nxehur sapo kishte marrë fjalën kreu i qeverisë Edi Rama, dhe provokoi opozitarët duke iu kujtuar mandatet e pjekura.
Deputeti Hasa ka kapur në befasi dhe punonjësit e gardës, të cilët reaguan vetëm pasi veza e parë preku në kravatë kryeministrin Edi Rama.
Pas këtij incidenti seanca është ndërprerë për rreth një orë, ndërsa disa prej deputetëve demokratë qëndrojnë ende në sallë.

5 11

Artikulli paraprakE goditi me vezë, Endri Hasa – Ramës: Këtë e ke për studentët
Artikulli tjetërLirohet protestuesi i Unazës së Re, Dorian Protoduari