E goditi me vezë, Endri Hasa – Ramës: Këtë e ke për studentët

Në momentin kur deputeti Hasa ka goditur me vezë Ramën ai ja ka bërë të qartë atij edhe arsyen: “Këtë e ke për studentët” kanë qenë fjalët e Hasës në drejtim të Ramës. Situata vazhdon të jetë e tensionuar në Parlament ndërkohë që deputetit kanë goditur Ramën me ligjet që u janë dorëzuar deputetëve.
Revolta në Parlament dhe jashtë parlamentit. Revoltës studentore, protestës së banorëve të Unazës së Re si dhe mijëra protestuesve i janë bashkuar sot edhe deputetët. Deputeti Hasa ka qëlluar me vezë Ramën, ndërsa dhjetra gardistë e kanë rrethuar për të shpëtuar liderin i cili tani nuk ka më paqe as brenda dhe as jashtë Parlamentit.
Ka nisur me tensione seanca e sotme në Kuvend, ndërsa nuk kanë munguar as përplasjet fizike.
Në momentin kur gjakrat janë nxehur sapo kishte marrë fjalën kreu i qeverisë Edi Rama.
Ka qenë deputeti demokrat Endri Hasa ai që ka qëlluar me vezë në drejtim të kryeministrit Rama.
Veza e hedhur nga Hasa e ka prekur në bark kryeministrin Rama, ndërsa goditja e dytë ka rezultuar e dështuar deputeti demokrat është rrethuar nga punonjësit e gardës.
Rama dëgjohet që të kërkojë largimin e Hasës nga salla duke thërritur: Nxirreni jashtë atë, nxirreni jashtë atë!
“Minutat do t’ia fal liderit të opozitës, me mandate të pjekura po jo të djegura. Unë do të shkoj të vazhdoj dialogun e vështirë me studentë”, u shpreh Rama në nisje të seancë, ç’ka duket se irritoi demokratët.
Rama: Merre nxirre jashtë atë?!
Paloka: Na tregon ti mandatet ne!
Ruçi: Endri Hasa përjashtohet nga senaca, ndërpritet senaca shërbimi nxjerr jashët Endri Hasën

Artikulli paraprakRevolta në parlament, Endri Hasa godet Ramën me vezë
Artikulli tjetërBerisha: Për studentët, veza në toç