PD, Bakiu: Opozita bëhet me akte dhe jo me fjalë. Rama rrëzohet nga njerëz me karakter dhe parime

Në një postim në profilin e saj në rrjetin social facebook, deputetja e PD, Merita Bakiu, shprehet se opozita bëhet me akte dhe jo me fjalë, ndërsa shton se qeveria e Edi Ramës rrëzohet me njerëz që kanë karakter dhe u qëndrojnë parimeve.

Më poshtë postimi i plotë i deputetes së PD:

Opozita bëhet me akte dhe jo me fjalë

Pasi lejuan të kalojë për 3 minuta dhe pa diskutim ligjin për buxhetin e shtetit, investimet strategjike, zonat e mbrojtura, bashkuan votat për amnistinë sot kërkojnë bashkpununim.

Partia Demokratike është e qartë.

Distancim nga korrupsioni
Mbështetje të plotë SPAK dhe SHBA.
Qëndrimin larg pazarave që bëhen në kurriz të shqiptarëve.

Qeveria Rama rrëzohet vetëm me njerëz me karakter të fortë në qëndrime e parime

Partia Demokratike po tregon cdo ditë se vlerat e parimet janë mburoja e saj.

Artikulli paraprakPD, Agalliu: PD nuk është dhe nuk do bëhet kurrë pjesë e pazarit Rama-Berisha për të amnistuar të korruptuarit. Janë bërë bashkë në luftë kundër SPAK
Artikulli tjetërNjohu Kuvendin e thirrur nga Berisha pas shpalljes “Non grata”, Vetingu nxjerr me probleme pasurore Agron Zhukrin