“Vëllai im” – Khabib Nurmagomedov poston foto me Ilir Latifin dhe e shoqëron me flamurin shqiptar

Sportisti legjendar i MMA-së, Khabib Nurmagomedov, ka postuar një foto në llogarinë e tij zyrtare në Instagram përkrah luftëtarit shqiptar Ilir Latifi.

Me mbishkrimin “Vëllau im” e ka shoqëruar Nurmagomedov foton e postuar, ndërsa poshtë emrit e ka vendosur edhe flamurin shqiptar.

Dyshja në fjalë tashmë dihet se janë dy miq të ngushtë dhe asnjëherë nuk ngurrojnë të urojnë njëri-tjetrin për sukseset që korrin.

Mbahet mend ngjarja e vitit 2018 kur Conor McGregor kishte sulmuar autobusin ku prezent kishin qenë Nurmagomedov dhe Latifi, ndërsa pas atij incidenti Khabib kishte deklaruar se Latifi e kishte parandaluar atë që situata të mos eskalonte.

Kujtojmë se meçi i fundit i Nurmagomedov ka qenë ai ndaj Justin Gaethje në tetor të vitit 2020, aty ku rusi kishte triumfuar.

Në anën tjetër, meçi i fundit i luftëtarit shqiptar Ilir Latifi daton në maj të vitit të kaluar, aty ku kishte pësuar humbje ndaj brazilianit Rodrigo Nascimento.

“Vëllai im” - Khabib Nurmagomedov poston foto me Ilir Latifin

Artikulli paraprak‘Përjashtimi i të dënuarve nga GJKKO’, Sefa për amnistinë: PD voton nëse falen protestuesit, përfitojnë 600! Ja ‘pazari’ që kërkoi Rithemelimi
Artikulli tjetër“Mëso sa të duash se kazma të pret”- Dëshmitë e rralla të vajzës që u internua në moshën 10-vjeçare: Një ditë mësuesja e pashpirt u përdhunua nga disa ushtarë dhe…