Urimi i Bashës për Krishtlindjet: Zoti e bekoftë Shqipërinë dhe shqiptarët kudo janë

Kreu i opozitës, Lulzim Basha, u ka uruar Krishtlindjen të gjithë besimtarëve të krishterë. Në urimin e tij Basha që kjo festë e shënuar të bekojë të gjithë shqiptarët kudo që ndodhen.
Ja postimi i Bashës:
Gëzuar festën e Lindjes së Krishtit, të dashur bashkëkombas të krishterë, vëllezër dhe motra besimtarë të Zotit dhe të respektuar shërbëtorë të Zotit kudo në dioqezat shqiptare, në vendlindje dhe diasporë! Krishtlindje të Gëzuar dhe të Bekuar për ju dhe familjet tuaja! Zoti e bekoftë Shqipërinë dhe shqiptarët kudo ku janë!

Artikulli paraprakLubonja-Ramës: Nuk ke bërë gabime, ke bërë krime dhe vjedhje
Artikulli tjetërMeta: Qytetarëve kanë nevojë t’u rikthehet shpresa dhe besimi