Kryetari i PD Lulzim Basha zbret në bazë, takime me strukturat dhe kryetarët e degëve. Niset drejt Dibrës.

Pas mbledhjes së Këshillit Kombëtarë të Partisë Demokratike, mësohet se kreu i Selisë Blu Lulzim Basha ka zhvilluar një sërë aktivitetesh intensive, jo formale, me qëllim përgatitjen e strukturave për vijmin e aksionit politik të miratuar në 18 dhjetor nga Kuvendi Kombëtar. Burime nga Selia Blu bëjnë me dije se ditët e fundit Lulzim Basha është takuar me kryetarët e degëve të PD, ndjekur nga takimet me Grupin Parlamentar dhe me Kryesinë e PD. Ndërkohë mësohet se ditën e sotme kreu i PD është nisur drejt Dibrës.

Artikulli paraprakSkandali i pagave, Tabaku: Pjesë e skemës së patronazhistëve me të cilën u vodhën zgjedhjet e 25 prillit.
Artikulli tjetërElektriçisti humbi jetën, arrestohet drejtuesi i punimeve të OSSH-së.