Kreu PD, Basha nxjerr videon: Demokratët kanë zgjedhur të ardhmen, shqiptarët duan ndryshimin

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha në një video të postuar në ‘Facebook’ nga takimi i djeshëm në Fier n shkruan se demokratet kanë zgjedhur të ardhmen.

“Demokratët janë të vendosur të sjellin një të ardhme më të mirë për të gjithë, të çliruar përfundimisht nga e kaluara, dhuna dhe gjuha e urrejtjes.”, shkruan Basha.

Artikulli paraprakBasha: Garantojmë votën e lirë jo siç e dikton ‘Trekëndëshi tranzicionit’. Ky është vizioni ynë
Artikulli tjetërEscobar: Sanksionet janë një mjet i rëndësishëm në stabilizimin e Ballkanit