Berisha: BE nuk hap negociatat me Shqipërinë, në 2020 vetëm nëse plotëson kushtet

Ish-Kryeministri Berisha ka paralajmëruar se Bashkimi Europian nuk do të hapë Negociatat me Shqipërinë në vendimin që pritet të merret pas katër ditësh. Berisha thotë se negociatat mund të hapen vetëm në vitin 2020 nëse Rama plotëson të gjitha kushtet që i janë vendosur.

Nuk ka hapje negociatash kete vit per Shqiperine!

Negociata e parashikuara per tu hapur sipas deklarates se Keshillit te Ministravete BE te dt 26 qershor te vitit 2018 ne fundin e vitit 2019 nuk do te hapen.

Projekt dokumenti i djeshem i Keshillit te Ministrave te BE cakton si te mundshem dhe vetem nese plotesohen kushtet, hapjen e drites jeshile per hapjen e negociatave me Shqiperine vitin 2020 dhe per kete ai cakton plotesimin e 8 kushteve para se Shqiperia te hape negociatat me BE.

Ketu me poshte keni urimin e vjetshem te Edvin Mafise per hapjen e negociatave.

Mesazhi i Rames
MIRËMËNGJES 😊 Mbrëmë…., pas dakordësisë aspak të lehtë për datën e çeljes së negociatave me Shqipërinë, esadistët e rinj të Shqipërisë hidhnin gurët e akuzave të tyre vulgare kundër qeverisë si fajtore për një dështim imagjinar në Europë!

Me lutjen që të mos u’a harroni këto shfaqje të pafundme brutaliteti kundër qëllimit tonë të përbashkët dhe vetë Shqipërisë, ju uroj një ditë të bukur 🤗
Nje pyetje per mbare shqiptaret: A ka njeri qe nuk eshte ngopur nga mashtrimet e Edvin Mafise??!

Artikulli paraprakBerisha: Edvin Kristaq Hakmarrja urdhëroi mbajtjen në qeli të ish-deputetit Balliu dhe protestuesve të tjerë!
Artikulli tjetërBuffon: Ronaldo më kërkoi falje për golin me rofeshatë