Buffon: Ronaldo më kërkoi falje për golin me rofeshatë 

Gianluigi Buffon është një ndër personat që e mban mend mirë golin me rafeshtë të Ronaldos ndaj Juventusit në çerek finalet e Champions League në vitin 2017, pasi ai e pësoi atë.

Dhe tani portieri legjendar ka zbuluar se çfarë kanë folur pas ndeshjes.

“Pas rreth 25 sekondave frustrimi normal kur pëson një gol, mendova se çfarë arriti të bënte ai, një diçka vërtet të mahnitshme”, tha Buffon sipas “Marcas.”

“E pyeta, Cristiano, sa vjeç je? Dhe ai më tha, “Jo keq për një 32 vjeçar apo jo”? pasi përfundoi ndeshja Ronaldo më kërkoi falje për golin, shtoi më tej Buffon.

Më pas ai e përfundon duke thënë që mundësia që ka tani, duke luajtur me Ronaldon i jep një pikë shtesë karrierës së tij futbollistike.

Artikulli paraprakBerisha: BE nuk hap negociatat me Shqipërinë, në 2020 vetëm nëse plotëson kushtet
Artikulli tjetërPoloni, konservatorët sigurojnë mandatin e dytë në pushtet