Berisha uron Boris Johnson për fitoren: Mundi njeriun që citonte diktatorët

Sali BERISHA

Nje urim te perzemert!
Miq, Partia Konsertvatore e Mbreterise se Bashkuar dhe lideri i saj, kryeministri i vendit Boris Johnson arriti dje nje fitore elektorale tejet te rendesishme dhe doli nga nje kohe e stuhishme me e forte se nga te gjitha zgjedhjet e meparshme qe nga viti 1987.

Partia Konsevatore e Britanise se Madhe i ka dhene Partise Demokratike qe ne themelimin e saj nje mbeshtetje tejet te çmuar.
Fitorja ne Britanine e Madhe e kryeministri Johnson dhe Partise Konservatore ka nje rendesi te madhe per te gjitha forcat politike anetare te Unionit Demokrat Nderkombetar, anetar i te cilit eshte dhe PDSH.

Por kjo fitore merr edhe nje rendesi tjeter te madhe pasi arkivoi ne histori liderin e Partise Laburiste, Jeremy Corbyn, njeriun qe citonte Enver Hoxhen, Fidel Kastron, Hugo Çaves dhe diktator te tjere dhe qe perfaqesonte nje rrezik real per Britanine dhe Europen.

Prandaj miq, le te urojme ne miqte tane konservator per suksesin e tyre spektakolar!

Artikulli paraprakSkandali/ Olsi Rama i kërkon llogari gjyqtarit të takimit pse lejoi “Tironën” të fitonte (video)
Artikulli tjetërShpërthen Adi Krasta: Pushtet pushtues i veseve, duhet reagim i brendshëm