Tre lidhjet e Bajrave me qeverinë, hetimet e Belgjikës e Hollandës që i prangosën

Ish-Kryeministri Berisha i ka bërë një thirrje publike dhe falenderuese autoriteteve të Belgjikës dhe Holandës për prangosjen e bandës së Bajrave. Berisha përmes një postimi në facebook tregon edhe se kush janë tre lidhjet në qeveri të bandës së Bajrave.
Postimi i Berishës
Te dashur miq, se pari le te falenderojme perzemersisht autoritetet zyrtare dhe mediat e Mbreterise se Belgjikes dhe Mbreterise se Holandes, te cilat me hetimet e tyre bene te mundur goditjen e njeres prej bandave me te rrezikshme te krimit nderkombetar, bandes se Bajrajve.
Te falenderojme mediat, gazetaret investigativ te ketyre vendeve, qe me guxim te madh hetuan dhe informuan publikun e vendeve te tyre dhe shqiptare per veprimtarine, vendndodhjen, lidhjet e ngushta te eksponenteve kryesor te kesaj bande me Edi Ramen, Ditmir Bushatin, Luan Harushen, deputete te tjere siçiliste.
Me kete rast le t’u bejme thirrje autoriteteve te ketyre vendeve te hetojne dhe bejne publike lidhjen e ngushte te drejtuesve te kesaj bande, komunikimet direkte te tyre (tabulatet) me kreun e meduzes, Edvin Kristaq Rama, Ditmir Sulejman Bushatin, Luan Harushen, drejtues kryesor te policise, prokurorise dhe gjykatave ne Shkoder dhe Tirane, udheheqes dhe protektor te bandes se Bajrajve, krimit shqiptar dhe nderkombetar.
Ky do te ishte nje kontribut i jashtezakonshem per Shqiperine dhe rajonin tone, stabilitetin e tyre! sb

Artikulli paraprakMafia po luan “në fushën e vet”…
Artikulli tjetërRrëmbeu dhe vrau 15-vjeçaren, prova që ‘fundosi’ Behar Bajrin