Përgjimet, Gjiknuri-Drejtorit në ministrinë e Brendshme: Po të nis gangsterat, mos të duken se…

Në tabloidet e publikuarta nga prestigjozja gjermane Bild rezulton edhe një bisedë tëlefonike misdis ish-ministrit Damian Gjiknuri dhe zyrtarin e ministrisë së Brendshmë, Arben Keshi.

Gjiknuri i thotë Keshit që të mos bëhet merak lidhur me disa vëzhgues të panjohur që ky i fundit i komunikoi se kishin mbërritur, pasi ishin marrë masat që që dërgoheshin disa “Çuna gangsetar”

Pjesë nga biseda:
Damian Gjiknuri: Ca bëhet
Keshi: Hiç, asgjë
Naj marak naj gjë.
Keshi: Po do të vijnë këtë deputetët.
Gjiknuri: Kanë qenë pa gjume. Po do vijnë mo, ja do vijnë tashi.
Keshi: Vijnë ca vëzhgues nga rrethet nga ata të tjerët që se di se kush janë
Gjiknuri: E di mo ashtu e di, ashtu bëjnë ata. Unë do të çoj edhe ca çuna gangestera që të të duhen për çdo rast, të mos dalin shumë se janë nga ata tipat problematik por gjithsesi të jenë aty për çdo rast.

Artikulli paraprakSkandali kriminal i përgjimeve, Rama-Drejtorit në ministri: I kape komisionerët, mirë vllai…
Artikulli tjetërPsikopati reagon pas daljes në përgjimet e blerjes së votave: Ndërmarrje kriminale nga Gjermania