PD mbledh të shtunën Këshillin Kombëtar. Çështjet e rëndësishme që diskutohen

Këshilli Kombëtar i Partisë Demokratike do të zhvillojë mbledhje në selinë qendrore të PD,  ditën e shtunë.

Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi i është drejtuar me një mesazh demokratëve, duke zbuluar përmbajtjen që do të ketë rendi i ditës i kësaj mbledhjeje.

Të nderuar anëtarë të Këshillit Kombëtar,

Në vijim të datës së caktuar në mbledhjen paraardhëse, ju konfirmoj se mbledhja e Këshillit Kombëtar do të zhvillohet, ditën e shtunë, datë 15.01.2022, ora 16:30, në sallën e katit të II, selia qendrore e PD. Rendi i Ditës së mbledhjes është si më poshtë:
1. Informim mbi vendimet e Kryesisë së Partisë Demokratike dhe diskutime mbi situatën e krijuar nga aktet e dhunës në datën 8 Janar.
2. Shqyrtimi dhe miratimi i Rregullores së Brendshme të funksionimit të Këshillit Kombëtar, të përgatitut nga grupi i punës së ngritur me vendim të Këshillit Kombëtar nr. 172, datë 23.12.2021.
3. Diskutim dhe informim për planin e organizimit të partisë dhe ndarja e detyrave për anëtarët e Këshillit Kombëtar.

Duke ju uruar punë të mbarë,
Sekretari i Përgjithshëm
Gazment Bardhi

Artikulli paraprakNënkryetari i PD, Alibeaj, publikon videon: Ai që nxiti, paralajmëroi dhe planifikoi dhunen kundër PD është Berisha
Artikulli tjetërBerisha mohoi ‘traun”, PD: Sali Berisha vazhdon mashtrimet e tij kronike