Nuk i shpëton grabitjes me koncesion edhe një nga perlat e turizmit

“Kepi i Rodonit me PPP”, shkruan në denoncimin e tij ish-deputeti Salianji.
Postimi i plotë
Dje Saranda sot Rodoni….Çdo ditë një vjedhje! Sot një llokmë tjeter nga pasuria e Shqipërisë bëhet gati për “pronësim”!
Jepet me PPP, një nga asetet më të kërkuara më me vlerë deri sot e diskutuar shumë se si do të mund të përdorej me mirë.

Gjithçka me PPP, çdo pronë publike, çdo aset kombetar, toka, dete, lumenj, miniera, minerale, naftë….gjithçka në disa duar ndërkohë që çdo ditë rritet represioni ndaj të varfërve, njerezve qe derdhin gjak per te siguruar ushqimin e përditshëm,

Çdo PPP ështē interes dhe përfitim direkt pa asnjë kontribut pêr publiken, në shumicën e PPP janë para të buxhetit që i kalojnë për administrim xhepit të oligarkëve!
Shqipëria nuk ështē e varfer, ështē e vjedhur!

Artikulli paraprakPD kallzim penal Prefektes së Tiranës
Artikulli tjetërBujar Asqeriu rikthehet kundër Ramës: Kurrë nuk kam kërkuar shembjen e Teatrit, jemi në opozitë…