Leicester, Ranieri: Tani besojmë vërtetë te titulli

7 ndeshje larg historisë. Leicester City i Cluadio Rainierit ka një avantazh të konsiderueshëm ndaj rivalëve për titull në Premier League dhe tashmë edhe trajneri italian beson se, skuadra e tij mund ta fitojë kampionatin. “E kemi fatin në duart tona. Dëshirojmë të vazhdojmë kështu pa menduar për skuadrat e tjera. Pas kësaj na presin edhe 6 javë të tjera që do të jenë edhe 6 javët më të rëndësishme në historinë e këtij klubi. Leicester kurrë më parë nuk e ka përjetuar një situatë të tillë. Gjithsesi tashmë nuk ndiejmë më të njëjtin presion si në fillim të sezonit dhe kjo është pozitive për ne. Do të vazhdojmë të luftojmë deri në ndeshjen e fundit”, u shpreh Ranieri.
Këtë të dielë Dhelpërat siç njihet ndryshe Leicester City do të presin në shtëpi, Southamptonit e Ronald Koman. Edhe pse formacioni i trajnerit holandez ka një pozicion komod në tabelën e klasfikimit, Ranieri nuk i zë aspak besë skuadrës së shenjëtorëve.
“Do të jetë një ndeshje shumë e vështirë për ne, sepse ata dëshirojnë të kualifikohen në Kupat e Europës dhe kanë në skuadër lojtarë cilësorë si Mane, Tadic e Pelle. Nuk do të jetë e thjeshtë për ne. Ka ndeshje në të cilat bëjmë gabime, por kjo vjen si pasojë e faktit, sepse luajmë gjithmonë në maksimumin e mundësive tona”, tha ai.

Artikulli paraprak“Nga United u largova prej Van Gaal-it”
Artikulli tjetërLufta për vendin e tretë