Vrasja tragjike e 8 vjeçarit në Fier, reagon Basha: Thellësisht i tronditur për ngjarjen e tmerrshme!

Reagim i kryetarit të PD, Basha

Jam thellësisht i tronditur për ngjarjen e tmerrshme kriminale që i mori jetën një 8 vjeçari në Fier. Si prind, ndaj sot dhimbjen me prindërit dhe familjarët e Mateos dhe lus Zotin t’ua lehtësojë dhimbjen!

Ngushëllimet më të ndjera familjes dhe të afërmve!

Dita e djeshme, e cila jo për herë të parë na përballi me ngjarje të rëndë kriminale, është një këmbanë alarmi për të gjitha strukturat e shtetit shqiptar, për policinë, drejtësinë, shëndetësinë e kujdesin social. Duhet një vëmendje e shtuar ndaj çdo rasti, një strategji e re përballjeje përtej propagandës, që ngjarje të tilla të parandalohen pa qenë vonë.

Artikulli paraprakDhimbje dhe revoltë nga deputetja e PD në Fier: Krim çnjerëzor! Pse lihen të lirë vrasësit edhe pas identifikimit?
Artikulli tjetërZbardhet lista e ministrave, kryebashkiakëve dhe drejtorëve që rrezikojnë ndjekjen penale, Alibeaj: Do të zbatojmë ligjin!