Shorti i play-off/ Italia përballë Portugalisë, njëra do të mbetet jashtë Botërorit

Sot në Cyrih është tërhequr shorti për fazën e play-offit për kualifikim në Kupën e Botës.

Ajo çfarë bie më së shumti në sy është grupi C, ku Italia dhe Portugalia në rast fitoreje në gjysmëfinalet e tyre mund të takohen në finale dhe vetëm njëra mund të kualifikohet tutje.

Të gjitha ndeshjet

Grupi A

Gjysmefinalja 1: Skocia – Ukraina

Gjysmefinalja 2: Uellsi – Austria

Grupi B

Gjysmefinalja 1:Rusia – Polonia

Gjysmefinalja 2: Suedia – Çekia

Grupi C

Gjysmefinalja 1: Italia – Maqedonia e Veriut

Gjysmefinalja 2: Portugal – Turqia

Artikulli paraprakBasha i përgjigjet Berishës: Po vendos veten e tij mbi PD-në dhe mbi demokratët
Artikulli tjetërSulmohet me armë autobusi me nxënës në Deçan, 4 të vrarë