PD publikon emrat e delegateve te Kuvendit. Gazment Bardhi: Transparencë absolute për shumicën absolute

Sekretari i përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi në një konferencë për mediat theksoi se do të publikojë listën e plotë të 5004 anëtarëve të Kuvendit pasi standardi i PD është vetëm transparenca.  Sekretari i përgjithshëm i PD u shpreh se 5004 anëtarët e Partisë Demokratike në 18 dhjetor zgjodhën të ardhmen, zgjodhën interesin e PD, zgjodhën Shqipërinë.

‘Gjatë gjithë kësaj rrëmuje te krijuar në PD, standardi ynë ka qenë transparenca. Transparencë për shumicën absolute të mbështetjes dhe zgjedhjes së të ardhmes nga Kryesia e partisë. Transparencë e plotë për shumicën absolute të anëtarëve të Këshillit Kombëtar që gjithashtu zgjedhin të ardhmen dhe kanë lënë pas të shkuarën. Dhe Sot është radha të bëjmë transparencë për shumicën absolute të anëtarëve të Kuvendit Kombëtar  që gjithashtu zgjodhën këtë të shtunë të ardhmen, dhe lanë pas të shkuarën.

Opinioni publik gjatë gjithë kësaj periudhe është mbushur me lajme të rreme, me sajesa dhe keqinformime të cilat kryesisht bëhen për të të mbuluar arsyen kryesore të rrëmujës së krijuar në PD.

Ju e mbani mend ditën që në këtë sallë mblidhej Këshilli Kombëtar, për fat të keq, z.Berisha i bënte thirrje për bojkot anëtarëve të Këshillit Kombëtar. Dhe në momentin kur shumica e anëtarëve të Këshillit Kombëtar nuk iu përgjigjen kësaj thirrje filluan lajmet e rreme. Edhe pse nuk është standard që ne të publikonim emrat e çdo anëtari të Këshillit Kombëtar që mori pjesë në mbledhjen e Këshillit Kombëtar.

Ju mbani mend gjithashtu thirrjen e përsëritur të z. Berisha që anëtarët e Kuvendit Kombëtar të mos konfirmonin pjesëmarrjen në Kuvendin Kombëtar, pra të griseshin formularët e konfirmimit të pjesëmarrjes. Pra, ne kemi qenë këtu në këtë sallë ku së bashku me Kolegjin e Kryetarëve kemi bërë transparencën e plotë të 5259 anëtarëve të Kuvendit Kombëtar që kishin konfirmuar pjesëmarrjen në Kuvendin Kombëtar dhe që konfirmonin që kishin marrë njoftimin për këtë mbledhje.  Edhe sot, edhe pse nuk ka qenë në traditë të PD që të publikohej emrat e pjesëmarrjeve të Kuvendit Kombëtar të PD, pikërisht për ti shkuar transparencës deri në fund, ne kemi vendosur të bëjmë atë që premtuam të shtunën, të publikojmë listën e plotë të anëtarëve të Kuvendit.Unë fillimisht do të ndalem vetëm në listën e anëtarëve të Këshillit Kombëtar që kanë qenë prezent në mbledhje. Më pas, duke qenë se procesi i leximit e të gjitha emrave do të marrë shumë kohë, do t’ia kaloj fjalën për pyetje përfaqësuesve të medias që janë në këtë sallë, për të marrë sqarime për çështje që mund të kenë interes për ta dhe opinionin publik dhe më pas.’’

Sekretari i përgjithshëm i PD Gazment Bardhi fton median te kerkoje transparence nga celula ilegale per delegatet.

‘’Ndryshe nga transparenca jone, ne keto 3 muaj, zoti Berisha ka shkuar genjeshter pas genjeshtre. Pretendon qe ka shumicen, por nuk ben transparence. Kjo kohe ne PD ka marre fund. Pengmarrja e Partise  Demokratike per halle personale apo interesa financiare te njerit apo tjetrit, ka marre fund.’’

Bardhi tha se në Kuvendin e Sali Berishës të mbajtur më 11 dhjetor ishin ulur si delegatë kandidatët e Jozefina Topallit dhe Tom Doshit.

Emrat  e anëtarëve të Këshillit Kombëtar që morën pjesën në Kuvendin e 18 Dhjetorit.

Adela Qemalli
Admir Kusi
Agest Kopellaj
Agim Baçi
Agron Gjekmarkaj
Agron Kapllanaj
Aida Qoqja
Alban Daci
Albert Avdyli
Albert Kojku
Aldo Gega
Aldo Myftari
Alfred Rushaj
Alfrida Marku
Altin Mece
Amadarda Shanaj
Andi Lila
Andia Ulliri
Anduena Qefaliaj
Anita Doci
Anton Kokaj
Antoneta Celaj
Arben GJuraj
Arben Shkoza
Arbi Agalliu
Arbi Smerlika
Ardi Prushi
Ardian Xhakoni
Ardita KApo
Arif Rexhmati
Arian Ashiku
Arian Karriqi
Arian Lika
Arian Llanaj
Arlind Jaupi
Arlind Boshku
Armend Gjana
Arsen Durmo
Arta Sakja
Artan Murrizi
Aurora Domni
Avzi Ahmati
Basi Cupa
Bedri Qypi
Behar Haxhia
Benardeta Syku
Besa Petriti
Besar Logu
Bilbil Bajraktari
Bledar Komnina
Bledion Nallbati
Blendi Sulaj
Blerim Tafani
Bujar Hoxhaj
Bujar Vreto
Burhan Nisiraj
Dardana Boletini
Darjen Xhindoli
Dashnor Sula
Dashnor Visha
Defrim Goma
Defrim Fiku
Dilaver Kamberaj
Donald Kulla
Dorian Gjomarkaj
Dorilda Kaculi
Dorian Teliti
Dritan Nelaj
Dritan Petova
Dritan Sterkaj
Dritan Sula
Durim Kraja
Dhurata Cupi
Eda Culi
Edlira Devolli
Edmond Cepele
Edmond Isaku
Eduard Rexha
Eduard Tashi
Elda Hoti
elton Hysenshehaj
Elvis Dimashi
Elvis Hajaderlli
Endri Hasa
Endri Gjipali
Endrit Kokoshi
Eneo Zguri
Enkelejd Alibeaj
Enkelejda Rica
Enriketa Papa
Entela Shehaj
Eralda Bano Tase
Ergys Muzhaqi
Erinda Ahmetaj
Erion Sula
Eris Hoxha
Eriselda Prishta
Ermir Matmuja
Ermira Arizi
Ervin Goxhaj
Ervin Salianji
Ervis Xhako
Esmeralda Xhemali
Eugen Isai
Eugen Qendro
Everest Dedaj
Fatbardh Salluku
Fation Veizaj
Famtmir Buda
Fatmir Gjoci
Fehmi Hoxha
Ferdinand Saraci
Ferdinand Xhaferaj
Ferit Ringaj
Festim Dushku
Fisnik Kruja
Fiksnik Qosja
Fitim Zekthi
Flamur Hoxha
Flor Fregja
Florian Pustina
Florian Lila
Florian Qamo
Flutura Acka
Fran Frrokaj
Gasper Lekgega
Gazmend Azizi
Gazmend Koduzi
Gazmend Bardhi
Gent Baholli
Gentian Gaba
Gentian Ndoi
Gentian Muca
Gerard Komini

Gerdian Xhanari
Gezim Caushi
Gezim Ademaj
Gezim Mucejani
Gramoz Hazizolli
Greta Bardeli Gjoni
Grida Duma
Gjergj Prenga
Gjergji Nika
Gjeto Duka
Gjovalin Gjeloshi
hari Imeri
Helga Sallaku
Helidon Bushati
Hergert Alimerko
Hysen Xhura
Ibrahim Bakalli
Ibrahim Bruka
Ibrahim Sako
Ilda llori
Ilir Dervishi
Ilirjan Laci
Imeldi Sokoli
Ina Zhupa
Indri Sefa
Indrit Vokshi
Irisa Çupa
Mirsida Shehi
Isa Sakja
Isuf Toli
Izmira Ulqinaku
Jemin Gjana
Jetmira Poda
Jeton Kaloshi
Johan Mema
Jonila Godole
Jorida Tabaku
Joela Hamati
Julian Beqiri
Julian Gjini
Junik Dushku
Kasem Mahmutaj
Kastriot Piroli
Kodhel Çala
Kreshnik Çollaku
Kristaq Premto
Kristi Koçibedhi
Ladi Bano
Laert Iljazaj
Ledina Aliodhi
Lefter Gështenja
Liljana Ramasaço
Lindita Metaliaj
Lindita Protodurari
Lodovik Hasani
Lorenc Hastopalli
Luan Haka
Luan Hoti
Luan Malko
Luigj Marku
Lulzim Basha
Lulzim Omuri
Manjola Luku
Marash Logu
Marinela Ziu
Mark Ruçi
Mateo Spaho
Merita Bakiu
Merita Poni
Miftar Dauti
Mimoza Hasekiu
Mirela Karabina
Mirlinda Çollaku
Mirjan Nela
Muharrem Hoxha
Murat Basha
Mustafe Martini
Myzafer Elezi
Nada Kallçiu
Naim Gazidede
Naim Hasani
Namir Lapardhaja
Ndriçim Babasi
Ndriçim Mehmeti
Nevila Xhindi
Olsi Karapici
Oriela Nebiaj
Orjola Pampuri
Orsela Aga
Pajtim Murrja
Pal Miraka
Patrik Sadikaj
Pëllumb Seferi
Petrit Doda
Pëllumb Berisha
Përparim Çaça
Përparim Shametaj
Qani Xhafa
Qemal Çeiku
Raina Tullumani
Ramadan Likaj
Ramiz Çobaj
Red Varaku
Redon Zogaj
Riselda Kaliaj
Roberto Kaparota
Roland Bejko
Roland Kërçuku
Romeo Hanxhari
Rudi Bishqemi
Tabah Sheta
Saimir Korreshi
Sokol Ndreu
Sokrat Turtulli
Spiro Çura
Stiliano Rushaj
Suzana Nimani
Shezai Sinanaj
Shkëlqim Hoxha
Shkëlqim Krasniqi
Tasim Meta
Taulanta Jupi
Taulant Zeneli
Tomor Kotorja
Uran Nderi
Valbona Halitaj
Vehap Kola
Vendim Demaj
Vesel Koçiu
Viktor Bella
Xhelal Mziu
Xhemal Bushati
Xhemal Gjumshi
Xhevdet Amuli
Ylli Kupi
Zaim Kupa
Zef Hila
Zhaneta Ndregjoni
Zheni Gjergji

 

Artikulli paraprak“Kallëzim penal për fotomontazhet politike”, Ina Zhupa: Nuk më trembni dot as mua, as demokratët. Beteja për të ardhmen edhe me e fortë!
Artikulli tjetërShkelmoi derën e selisë, PD kallëzon penalisht shoqëruesin e Sali Berishës