Noka për përgjimet: Kanceri është blerja e votave në Dibër, jo fjalori banal

Ka nje perpjekje te vrullshme te pushtetit per te ngushtuar ceshtjen e vjedhjes se zgjedhjeve ne Diber tek fjalori banal i pushtetareve te majmur me parate e droges dhe te korrupsionit.
Ky eshte momenti qe te mos behemi pjese e propagandes se Bablokut te bandave te Dibres e te gjithe Shqiperise.
Pergjimet e publikuara nga Bild nxjerrin qarte si kristali:
Se Shteti eshte shnderruar ne bande

Se bandat e droges blejne votat dhe e komandojne pushtetin.
Keto dy fakte te renda dhe jo banaliteti i fjalorit te pushtetareve ka tronditur shqiptaret dhe miqte e huaj.
Shqiptarët jane te tronditur e te neveritur
Se ministra e deputete perdorin shefin e policise si komisar politik
Se Shefi i policise betohet e perbetohet per besnikeri politike ndaj Partise

Se Ministra e deputete i premtojne karriere shefit te policise si shperblim per masakren elektorale.
I premtohet karriere shefit te policise te Dibres, qe eshte edhe shef policie, edhe bos plantacionesh i hashashit, i dokumentuar ne listat e SHISH.
Kjo eshte gjema qe kane sot ne dere shqiptaret. Ky eshte kanceri qe duhet shkulur, perpara se te na vrase te gjitheve.
Duhet bere sot. Neser do te jete vone!

Artikulli paraprakLinda Rama tërheq çantën me para në bankë me makinë të ministrisë të Brendshme
Artikulli tjetërLulftë mes bandave kriminale në Durrës, vendi nën kontrollin e mafias