Inceneratorët/ Basha para deputetëve: Këtu është kapur në flagrancë e gjithë kupola e PS dhe qeverisë!

Partia Demokratike ka mbledhur mbrëmjen e sotme Grupin Parlamentar.

Gjatë fjalës së tij kryedemokrati Lulzim Basha eshte ndalur tek inceneratoret duke u shprehur se në një vend normal duhet të ishin nisur të arrestonin Agaçin.

“Këtu është kapur në flagrancë e gjithë kupola e PS dhe qeverisë. Afera e inceneratorëve eshte nje çështje e rëndësishme dhe po nxjerr në dritë të dhëna të rëndësishme. Është e qartë që minimalisht me këto të dhëna, në një vend normal duhet të ishin nisur të arrestonin Agaçin.”

Artikulli paraprak10 orë punime në Komisionin Hetimor/ Jorida Tabaku: Inceneratorët e Tiranës, Fierit dhe Elbasanit në shkelje flagrante të ligjit. Përgjegjësit duhet të jenë përpara drejtësisë
Artikulli tjetërVideo/ Basha uron 14-vjetorin e pavarësisë së Kosovës: Kjo ëndërr e bukur lirie, është sot demokracia më e gjallë e rajonit, një shteti me institucione të konsoliduara