Dëshmia për arrestimin e Valdrin Pjetrit në Firence: Po transportonte drogë, s’ka mbaruar shkollën, u dënuan me…

“Qytetari dixhital” ka dhënë detaje të reja në lidhje me arrestimin në Firence të Italisë të njeriut që Rama ka emëruar në krye të Bashkisë së Shkodrës, Valdrin Pjetri. Të dhënat e reja flasin edhe për një dënim me 16 muaj burg, por është gjetur edhe skema për të shmangur këtë dënim.

Plotesime te reja fundosese per Valdrin Drogen! sb
“Pershendetje doktor Berisha! Doktor une e njoh mire Valdrinin asht krejt e vertet ajo qe ka denoncuar qytetari dixhital per Valdrin Pjetrin dhe Altin Doden. Ata te dy jane arrstuar nga kuestura italiane ne Firence Piazza Puccini ne ora 3 te mengjesit. Ndalimi i tyre eshte bere sepse ata po transportonin droge.

Fillimisht Valdrini eshte perpjekur te fajsoj Altinin por pas kundershtimit te Altinit ata kane pranuar bashkfajsine. Mbi Valdrinin rendon edhe akuaza e vjedhjes se automjetit qe gidonte vet. Vitet jane ne rregull 2001-2002. Nuk i ka ba 16 muj burg Se sa ikin dalin ne arrest shtepie e ikun prej italijet. valdrini ka precedent.

Ne 2006 ka pas falje per ata qe jane te denun deri ne 3 vjet e poshte. Burgu asht fal por precedenti rrin gjithmone. Ne firence ka ndodh gjithcka se aty ka shku me studime por u dha mbas droge. As studimet si ka mbyll. Anonim.”

Artikulli paraprakPjerin Ndreu në “listën e zezë” të partnerëve nga vitit 2003, emrat e tjerë trafikantë droge në krye të bashkive!!
Artikulli tjetërPërplasja, qytetarët mbrojnë bashkinë e Kamzës nga pushtimi i barbarëve