Aksidenti me 5 viktima, nxirret e gjallë një vajzë, flet motra e saj

Një vajzë është nxjerrë e gjallë nga furgoni në Gjirokastër. Pas 5 viktimave nga furgoni që ra në greminë, një vajzë duket se ka mbijetuar.

Ajo quhet Greta Kaberdini dhe është dërguar në spital dhe momentalisht i ka shpëtuar rrezikut. Vajza është shtatzënë dhe mesa duket ka marrë lëndime, por është jashtë rrezikut për jetën.

Për mediat ka folur e motra e vajzës që shpëtoi duke treguar si një ditë më parë i kishte rrëfyer se kishte një parandjenjë të keqe.

“Ishte shumë e tronditur, qante. Tha që ishte mirë. Ka thyer krahun. Uaaa! Nuk e di, nuk ka fat më të madh. Nuk e di çfarë të them. Po vinte te unë në Sarandë. Dhe më tha që kam një parandjenjë të keqe që dje. Zoti është i madh nuk e di”, tha ajo.

Ndërkohë viktima nga aksidenti mbetën çifti i bashkëshortëve Fiqiri e Drite Korçari, 77 dhe 72 vjeç si dhe shoferi i furgonit taksi, Bardhi Proda.

Aksidenti tragjik ndodhi pasditen e sotme në Qafë Muzinë të Gjirokastrës ku furgoni devijoi për të evituar përplasjen me një fuoristradë duke përfunduar në greminën 50 metra.

 

Artikulli paraprakShqiptarët do të paguajnë për tekat e Ramës, bllokohen miliona euro në Eurocontrol, do t’i marrë Becchetti
Artikulli tjetërHidhet shorti/ Real-Inter, Man City-PSG, Chelsea-Juventus, Bayern-Barça