Torino dominon Palermon, fiton 4-1

Torino shkatërron Palermon 4-1 në “Renzo Barbera” duke konfirmuar momentin pozitiv, pasi në 5 ndeshjet e fundit numëron 3 fitore dhe dy barazime. Skuadra e drejtuar nga Sinisa Mihajloviç ngjitet në vendin e 4 të klasifikimit pas 3 pikëve të marra në Siçili, duke zhytur në krizë të thellë Palermon që mbetet në zonën e ftohtë. Ndeshja nisi me një gol të shpejtë të shënuar nga Chochev në minutën e 5 pas një harkimi nga e djathta. Gjithsesi, skuadra “Granata” nuk e humbi besimin dhe ishte Adem Ljajiç ai që vendosi baraspeshën 20 minuta më pas, ndërsa në të 40-ën shënoi edhe golin e dytë.
Pjesa e parë u mbyll me një tjetër gol të shënuar nga Benassi. Palermo e dorëzuar humbi busullën në fushën e blertë dhe ngriti flamurin e bardhë në minutën e 50 kur Baselli vulosi fitoren e Demave. Një sukses i rëndësishëm për Torinon që rikthehet në zonën europiane, duke u konfirmuar surpriza e vërtetë e këtij sezoni në Serie A.