Si u fut në kurth nga policia vajza që u kap me 1.4 ton kokainë në shtetin fqinj

Ditën e sotme u zbulua dhe sekuestrua një ngarkesë prej 1.4 ton kokainë në Malin e Zi.

Nga raportimet e mediave malazeze, në pranga ka rënë Budo Krstović, 66 vjeç dhe Marina Krstović 27 vjeç.

Pamjet tregojnë momentit kur transportohen i ati dhe e bija në ambientet e prokurorisë për t’u marrë në pyetje.

Droga ishte nisur nga vendet e Amerikës Latinë për në portin e Tivarit dhe ishte e ndarë në 1205 pako, një pjesë e të cilave kishte sipër mbishkrimin “Covid”.

Policia futi në kurth transportuesit e kokainës duke i lënë të kalonin në port për të mësuar destinacionin e tyre më pas arrestuan i ati me vajzën.

auto 5358542 2272246 ls1630094276

Artikulli paraprakBasha: Ta bashkuar të gjitha forcat e gjalla të shoqërisë për të shpëtuar vendin nga sundimi i një pakice që mban peng të ardhmen
Artikulli tjetërPlagoset me armë një person në Shkodër