Reagim i PD pas lajmit të rremë: Propagandë e Edi Ramës për të hequr vëmendjen nga situata dhe për të bërë diversion

Reagim i Partisë Demokratike

Nëpër disa media Edi Rama ka propaganduar sot se Garda e Republikës do të mbroka Kryetarin e opozitës. Gjithçka për të hequr vëmendjen nga situata dhe për të bërë diversion. Të paktën që prej 2007, Garda e Republikës ruan Kryetarin e opozitës, sipas ligjit dhe vendimeve të Këshillit të Ministrave 👇.

Për pasojë, edhe kryetari i PD, gjatë gjithë kohës, pa asnjë ndërprerje, ka qenë nën ruajtjen e Gardës së Republikës, siç legjislacioni në fuqi ka parashikuar.

127142457 n

Artikulli paraprakDeputeti i Kurbinit zbulon skandalin: Qytetarët 3 javë pa marrë bonusin e qerasë
Artikulli tjetërPD nxjerr bllof Rilindjen për Unazën e Alpeve. Bushati: Deputeti Beci premton atë që u bë nga demokratët, kur ishte drejtor