Protesta e banorëve të rrugës 5 Maji, Berisha: Stop terrorit ndaj qytetarëve!

Ish-Kryeministri Berisha mbështet protestën e banorëve të rrugës 5 Maji në Tiranë, të cilëve po u shemben shtëpitë nga qeveria.

Berisha shkruan në një postim në Facebook se, dënon me ashpërsi banditizmin e narkoqeveritarëve.

Postimi i ish-Kryeministrit Berisha

Stop terrorit ndaj qytetareve!

Vazhdon beteja e qytetarve te Rruges 5 Maji kunder narkoqeveritarve qe ndryshuan per oligarket trajektoren e Unazes se Re dhe shkaterrojne shtepit e tyre!

Nderim dhe mbeshtetje qytetarve qendrestar. Denoj ashper banditizmin e narkoqeveritarve. sb

252873448 436288104518964 8901523478513043128 n

Artikulli paraprakDokumenti/ Tom Doshi i dënuar me 1 vit burg, zbardhet dosja e prokurorisë
Artikulli tjetër3 shqiptarë kapen në Itali me 11 kg kokainë në makinë