Kandidatja e PD për Fierin: Lagjet kërkojnë frymëmarrje, janë lënë prej vitesh në harresë

Eriselda Zotaj Çelaj, kandidatja e Partisë Demokratike për bashkinë e Fierit, ka denoncuar gjendjen në të cilën ndodhet infrastruktura në lagjen “Afrim i Ri”.

Sipas saj, kjo lagje ka nevojë për investime konkrete në shumë sektorë, e të ndjejë dorën e pushtetit për ta ndjerë vetën të barabartë me qytetarët që jetojnë në qendër të qytetit.

Problematikat në këtë zonë janë pohuar edhe nga banorë të zonës. Zotaj Çelaj është ndalur edhe tek procesi i votimit dhe mënyrën se si qytetarët duhet të votojnë në zgjedhjet e 14 majit.

Zgjedhjet e 14 maji, sipas kandidatet së Partisë Demokratike, janë zgjedhjet për ti dhënë frymëmarrje Afrimit të ri, të gjitha zonave rurale e bashkisë së madhe të Fierit.

Artikulli paraprakBejko takime në zonën e Astirit: Do ndërtojmë çerdhe e kopshte, infrastrukturën e munguar arsimore në zonë
Artikulli tjetërBE do godasë “non gratat”. Do ndalohet hyrja dhe bllokohen