Ja edhe sa ditë na ndajnë nga muaji i shenjtë i Ramazanit

Muaji i shenjët i Ramazanit dhe agjërimi është një nga shtyllat e Islamit dhe zgjatë nga agimi deri në perëndimin e diellit.

Muaji i Ramazanit sipas kalendarit pritet të fillojë me 11 Mars.

Pra na ndanë rreth një muaj nga muaji i shenjtë.

Ramazani konsiderohet si periudhë reflektimi ku trupi dhe shpirti pastrohen nga negativiteti, dhe mbushen me mirësi dhe devotshmëri.

Artikulli paraprakUran Butka: Përse regjimi komunist e dënoi mizorisht Musine Kokalarin. U shqua si rivale politike e Enver Hoxhës, ç’zbulon letra e vëllait të saj, që u pushkatua tri ditë pasi e shkroi
Artikulli tjetërInvestigimi i ‘Vetting’/ Korrupsioni që merr jetë fëmijësh, si institucionet shëndetësore dështuan të ofrojnë barna për të prekurit me kancer