Gaba: Videon e shkallëve e komentuan Murrizi dhe Meta, heronjtë e rinj që sduan të humbasin asgjë me 15 maj

Nga Gentian Gaba

Per ata qe kishin dyshimet e fundit, “megaskandali” i djeshem qartesoi cdo gje. Per nomenklaturen e foltores ne 14 maj ka zgjedhje brenda PD, jo zgjedhje vendore. Kjo hyrja ne te njejten hyrje pallati eshte alibia e radhes per te mbajtur monopolin e opozites. Gjithsesi, kryevepra e mbremshme ishte se, nga lartesia e tyre morale, videon e komentuan M Murrizi dhe Ilir Meta. I pari ndryshoi kushtetuen bashke me me Ramen, duke hequr qellimisht koalicionet, qe u kthye ne arsyen kryesore te rezultatit negativ te 2021. I dyti ishte protagonist i nje video-pergjimi ne te cilin bente pazare per tendera. Nje video qe nuk e prezantonte duke kalur para nje ashensori apo nje shkalle, por dukej sh qarte me ze e me figure, te cilen ai e mohoi, e qe krijoi jo pak trazira per te djathten, kostot e te ciles paguhen ende sot. Ja pra, keta jane heronjte tuaj te rinj, nuk kane ndermend te fitojne gje ne 14, kerkojne te mos humbasin cdo gje pas 15es.

Artikulli paraprakTë kërkosh alibinë e 14 majit
Artikulli tjetërKandidatja e PD për Fierin, Eriselda Çelaj takim me banorët e fshatit Portëz: Fshati i lënë pas dore nga Bashkia, pasoje e keqmenaxhimit.