Deputetja e PS nxjerr bllof Ramën: Nuk ka shëndetësi falas në vendin tonë

Deputetetja e PS, Klodiana Spahiu nxjerr bllof Ramën për shëndetësinë. Ajo shprehet se, nuk ka shëndetësi falas në vendin tonë, por gjendja është përmirësuar falë Partinertitetit Publik Privat’.

“Shëndetësi falas nuk ka sepse çdo shërbim që i ofrohet qytetarit kushton”, deklaroi ajo.

Sipas saj, është kërkuar një analizë e detajuar e të gjithë faktorëve të shëndetësisë dhe shumë prej boshllëqeve të sistemit u mbushën në një kohë të shkurtër.

“Ky lloj partneriteti me PPP-të në një kohë shumë të shkurtër na ka dhënë një avantazh shumë të madh”, tha Spahiu.

Artikulli paraprakBiden fton Kosovën në Samitin e Demokracisë në Uashington
Artikulli tjetërProtesta në Shkozë, banorët: Votuam Ramën, korrupsion i gjallë! Nuk kemi rrugë