Brazili-Barcelona, “luftë” për Neymar

Federata Braziliane e Futbollit duket se është e vendosur të bëjë ç’është e mundur, që ylli i tyre, Neymar të jetë pjesë e Lojërave Olimpike “Rio 2016” si dhe e “Copa America” që do të zhvillohet në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, pavarësisht pengesave që mund të hasë nga drejtuesit e Barcelonës, të cilët dëshirojnë që sulmuesi i tyre të jetë pjesë e njërit prej evenimenteve.
Federata Braziliane konfirmoi se në drejtim të saj ka ardhur një letër nga presidenti i blaugranave Josep Maria Bartomeu, ku bën të qartë mendimin e tij dhe të bashkëpunëtorëve të tij. Sipas presidentit, braziliani Neymar do të mund të jetë pjesë vetëm e njërit prej evenimenteve. Pavarësisht këtij ultimatumi duket se beteja do të vazhdojë, pasi Federata Braziliane në bashkëpunim me Komitetin Kombëtar të Ekipeve do të bëjnë të pamundurën që sulmuesi të jetë pjesë e “Rio 2016” dhe “Copa America”.

Artikulli paraprakSHBA: Ka rrezik për sulme në Stamboll dhe Antalia
Artikulli tjetërBenitez përjashton marrjen e Spanjës