Benitez përjashton marrjen e Spanjës

Rafael Benitez nuk e sheh veten si pasuesin e Del Boskes në pankinën e Spanjës. Trajneri spanjoll është cilësuar së fundmi si një prej kandidatëve për të marrë drejtimin e  skuadrës 3 herë kampione e Europës pas Euro 2016, gjë të cilën ai e refuzoi. “Jam trajner i Njukasëll dhe dua të qëndroj këtu edhe sezonin e ardhshëm. Është diçka e bukur kur sheh që njerëzit të cilësojnë si kandidat për të marrë drejtimin e Spanjës, një prej ekipeve më të mira të botës. Ndihem i prekur nga ky fakt”, tha ai. Plani i Benitez është që të qendrojë tek Njukasëll edhe për shumë kohë.

Artikulli paraprakBrazili-Barcelona, “luftë” për Neymar
Artikulli tjetërArsenal këmbëngul për sulmuesin Morata