Berisha: Edvini, në përpjekje për të rehabiltuar babain e tij xhelat, dërgon në Bienale artin e diktaturës

Miq, ne nje perpjekje unike ne te gjithe boten ishkomuniste, Edi Rama zgjodhi kete vit per Bienalen e Venecias per fytyre te artit shqiptar filmat dhe artin e diktatures, arme e eger ne duart e rregjimit per luften e eger te klasave glorifikimin e te keqes, barbarive te atit te tij shpirteror, hitlerit shqiptar te Pasluftes, Enver Hoxhes dhe babait te tij biologjik, xhelatit Kristaq Rama, i cili do te firmoste se bashku me Ramiz Aline varjen e disidentit Havzi Nela ne gushtin e vitit 1988.

Duke derguar ne Bienale artin e diktatures me staliniste qe Europa ka njohur ne historine e saj, Edi Rama perpiqet te retushoje barbarite e rregjimit te eterve te tij.

Denoj me force kete akt te neveritshem perdhoses te vuatjes, sakrifikimit te dhjetra mijra shqiptareve ne kalvarin e diktatures komuniste ne Shqiperi. sb

Artikulli paraprakKanabisi po “lulëzon” në të gjithë vendin, si shpërblim për ata me kontribute elektorale
Artikulli tjetër“Fëmija” dhe një kujtesë publike për Ardit Gjoklaj