Basha mesazh ngushëllimi për ndarjen nga jeta të artistes së madhe, Edi Luarasi

Me trishtim të thellë mora lajmin për ndarjen nga jeta të artistes së madhe Edi Luarasi.

Edhe në vitet e errëta të regjimit Edi Luarasi ndriçoi në skenën shqiptare me talentin e saj. As diktatura nuk i’a errësoi dot shkëlqimin edhe pse u detyrua të largohej nga skena.

Kjo ishte beteja e parë që humbi Edi Luarasi, por talenti dhe rolet e saj, qytetaria dhe eleganca që ajo i la vendit si artiste do të mbeten gjatë në memorien e shqiptarëve.

Ngushëllimet më të thella për familjen, miqtë dhe të afërmit e saj. U prehtë në paqe!

Artikulli paraprakBerisha nga Devolli: Shqiptarët do të ngrihen për të rrëzuar narkoshtetin
Artikulli tjetërHumb jetën nga Covid-19 drejtori i gjimnazit