Basha: Demokratët janë bashkuar për opozitarizëm pa kompromis kundër Edi Ramës dhe për vlerat euroatlantike, dhe në këtë betejë ftojmë gjithë shqiptarët e ndershëm

Kryedemokrati Lulzim Basha gjate fjales se tij ne takim me demokrate ne degen 14 ne Tirane, u shpreh se demokratët janë bashkuar për opozitarizëm pa kompromis kundër Edi Ramës dhe për vlerat euroatlantike, dhe në këtë betejë ftojmë gjithë shqiptarët e ndershëm

 

“Dy gjëra na kanë bashkuar dhe na kanë thirrur në këtë betejë, bashkë me gjithë shoqërinë shqiptare; opozitarizmi ballor dhe pa kompromis kundër Edi Ramës dhe vlerat euroatlantike! Rreth këtyre vlerave na janë bashkuar dhe të tjerë, edhe njerëz që jo domosdoshmërisht fillimisht e kanë parë shpresën tek partia demokratike. Sot po bashkohen edhe më shumë! Pas vendimeve tona të kuvendit, pas vendimit tonë të kuvendit ; “Zgjedhim të ardhmen!”, shumica dërrmuese e shqiptarëve, ka një shpresë, dhe iu siguroj se ajo shpresë nuk janë tre kalorësit e apokalipsit. Nuk janë mbetjet e të shkuarës, nuk janë treshja e tranzicionit, që do ta mbajë Shqipërinë peng, por është partia demokratike. Jemi ne! Jeni ju! Është rinia! Dhe prapëseprapë, edhe ata demokratë, shumë prej të cilëve sot më kanë shkruajtur mua dhe jam i sigurt iu kanë shkruajtur dhe shumë prej jush, disa prej tyre i kanë shkruajtur publikisht në facebook, kritikë të rreptë të mi është ta them butë, kritikë të egër, dhe i shkruajnë;” Sali Berisha na paske mashtruar!”. “Gjithë betejën e paske bërë për t’ia dorëzuar partinë Ilir Metës!” Kurrë! Partia demokratike është e demokratëve! Partia demokratike është e sakrificës së demokratëve! Partia demokratike është e Shqipërisë dhe e kombit shqiptar!

 

Artikulli paraprakBasha: Çfarë është demokrate do të mbetet demokrate, nuk do të përlyhet nga hijet e korrupsionit!
Artikulli tjetërNjë thikë pas shpine ndaj Partisë Demokratike