Basha mesazh ngushëllimi për ndarjen nga jeta të simbolit të qëndresës antikomuniste Qani Sadiku

Me trishtim mora lajmin e ndarjes së parakohshme të z. Qani Sadiku, legjendë e qëndresës antikomuniste brenda dhe jashtë burgut politik të diktaturës. Ngushëllimet më të ndjera familjarëve, miqve dhe bashkëvuajtësve për këtë humbje. U prehtë në paqe e i paharruar kujtimi i tij!

Artikulli paraprakSot më 30 Nëntor përkujtojmë të rënët në luftë kundër Dukatit!
Artikulli tjetërLargimi i të rinjve nga Shqipëria, 52% e lejeve të qëndrimit në BE në 2020 u dhanë për shqiptarët nën 19 vjeç