Strazimiri flet për largimin e Malajt: Gjyqtar i keqpërdorur nga Rama për 30 qershorin

Ish-deputeti i PD, Gent Strazimiri, duke komentuar largimin e nga KPK të gjyqtarit, Artur Malaj, shkruan se, Rama po hedh në kosh të gjithë gjyqtarët që kanë dhënë vendime të padrejta në favor të tij.

‘Vendimet skandaloze, të paligjshme, të padenja të dhëna prej tyre janë ende në fuqi si karshillëk ndaj shoqërisë për sot dhe nesër… si Edi Rama, Saimir Tahiri, Gjushi, Damiani, Ulsiu… 30 qershori!, shkruan Strazimiri.

Postimi i plotë

Gjyqtarë të padenjë … Vendimi i drejtë (nëse i duhet Edi Ramës)!

Gjyqtari që dha votën deçzive në vendimin gjyqësor për “fundosjen” e Dekretit të Presidentit dhe çfundosjen e zgjedhjeve të 30 qershorit, sapo qenka fundosur si i padenjë, i padrejtë e si kusar i drejtësisë!

Njësoj si e gjithë trupa gjykuese që dënoi Edi Palokën për “shpifjen” se Saimir Tahiri merrej me drogë, apo si e gjithë trupa gjykuese që dënoi Arben Ristanin për “shpifjen” se Saimir Tahiri nuk mund të mos merrej me drogë pa mbështetjen dhe përfitimin e Edi Ramës.

Gjyqtarët e padenjë që kanë dhënë padrejtësi sipas porosive të Edi Ramës po fundosen 1 nga 1 si rraqe të përdorura!

Vendimet skandaloze, të paligjshme, të padenja të dhëna prej tyre janë ende në fuqi si karshillëk ndaj shoqërisë për sot dhe nesër… si Edi Rama, Saimir Tahiri, Gjushi, Damiani, Ulsiu… 30 qershori!

Artikulli paraprakBasha: Sfida jonë është që qeverinë ta zgjedhë sovrani, jo krimi!
Artikulli tjetërSi po kryhet tranzicioni politik në Shqipëri