“Shantazh ndaj anëtarëve të Kushtetueses”, Bardhi akuzon Ramën: Të ndalë sulmet ndaj Gjykatës

Deputeti i PD-së Gazment Bardhi e ka cilësuar shtyrjen e seancës në Kushtetuese një taktikë të qeverisë për të zvarritur më tej shqyrtimin e kërkesës së 28 deputetëve për të shfuqizuar vendimin e qeverisë për konfiskimin e ndërtimeve pa leje.

Bardhi akuzoi kryeministrin Edi Rama se ka bërë presion për këtë çështje dhe shantazh ndaj anëtarëve të Gjykatës Kushtetuese.

Artikulli paraprakTabaku: 74% e emigrateve te larguar te moshes 34 vjec. Sistemi korruptuar ka krijuar keneten e madhe ne Shqiperi.
Artikulli tjetërKandidati i PD për bashkinë Tiranë, Roland Bejko, takim me strukturat e degës 14 në Tiranë