Mourinho te Reali?

Jose Mourinho mund të rikthehet tek Reali i Madridit. Sipas gazetës britanike “The Mirror” drejtuesit e klubit madrilen po mendojnë një rikthim të mundshëm të portugezit në krye të stolit të “Los Blancos” për sezonin e ardhshëm. Bisedimet mund të nisin nëse Reali i Madridit nuk arrin të kalojë  fazën e 1/4 të Champions League kundër skuadrës së Wolsburg. Në janar të vitit të kaluar, ekipi mbretëror tentoi ta bindte Mourinhon të rikthehej në drejtimin e stolit Los Blancos, por “Special One” e refuzoi ofertën, pasi ishte i bindur se në fund të sezonit do të firmoste një marrëveshje me klubin e Man.United.
Sidoqoftë situata është krejt ndryshe tani, pasi Reali Madridit rrezikon ta mbyllë sezonin pa fituar asnjë titull dhe e ardhmja e Jose Mourinho duket se nuk e lidh atë me stolin e Djajve të Kuq, pasi trajneri aktual i Man.United, Louis Van Gaal mund të vazhdojë të drejtojë skuadrën dhe për sezonin e ardhshëm në rast se siguron një vend për në Champions League. Nisur nga këto fakte, rikthimi i portugezit në “Santiago Bernabeu” mund të realizohet gjatë verës.

Artikulli paraprakAutoritetet e Kosovës duhet të krijojnë klimë të mirë ndaj bizneseve
Artikulli tjetërGjykata Administrative, “lum” ankesash nga biznesi për tatimet