“Mjekët e pavaksinuar afat deri më 31 mars, ndryshe do të pushohen”/ Ministri grek i shëndetësisë paralajmëron masat e reja: Për të infektuarit nis shpërndarja e ilaçit …

Të gjithë punonjësit shëndetësorë që nuk do të jenë të vaksinuar kundër koronavirusit deri më 31 mars, do të pushohen nga puna.

Lajmin e ka bërë me dije ministri i Shëndetësisë ne Greqi, Thanos Plevris, raporton Protothema.

“Qëndrimi i ministrit të Shëndetësisë dhe sugjerimi i tij që ata mjekë që nuk janë të vaksinuar, nga data 31 mars e në vazhdim jo vetëm që do të pezullohen nga puna, por nuk do të mund të ofrojnë shërbimet e tyre në asnjë shërbim të sistemit shëndetësor grek” , shpjegoi Thanos Plevris, duke folur për SKAI-n.

 

Artikulli paraprak“Me Escobar takohemi për herë të parë”/ Albin Kurti: Ja kur do t’i shprehim qëndrimet tona
Artikulli tjetërRaporti i ‘Transparency International’, PD: Shqipëria me pagat më të ulëta në Europë, shqiptarët të braktisin të korruptuarit!