Mesazhi i Adelina Ismajlit për Shqipërinë

Adelina Ismaili është këngëtarja e radhës që ka reaguar për ngjarjet tragjike në Shqipëri dhe për ngjarjet tragjike atje

Këngëtarja ka postuar një flamur kombëtar kurse ka shkruar se do të jetë në “përjetësi” me vëllezërit shqiptar.

“E bukura Shqipëri. Ditën e flamurit ta pafsha çdo ditë më të lumtur sesa sot. Për ty, deri në përjetësi. #ditaeflamurit”, ka shkruar Adelina.

Kujtojmë që Shqipëria u godit nga një tërmet i fuqishëm në mëngjesin e 26 nëntorit të këtij viti, tërmet i cili la më shumë se 40 të vdekur, qindra të lënduar dhe shumë objekte të shkatërruara. /GazetaExpress/

Artikulli paraprakHaradinaj: Mijëra persona nga Shqipëria po strehohen në Kosovë
Artikulli tjetërRama bën bilancin e dëmeve dhe tregon sa miliona dollarë janë mbledhur