Kosova shtrëngon masat në kufi, protestë në pikën kufitare të Morinës

Pak ditë pasi Kosova mori vendimin për shtrëngimin e masave për shkak të rritjes së ndjeshme të shifrave të COVID-19 qytetarë të shumtë kanë dalë në protestë në pikën kufitare të Morinës .

Qytetarë në të dyja anët e kufirit apo dhe ata që për arsye pune duhet të shkojnë në Kosovë kanë protestuar sot duke kërkuar heqjen e vendimin për të kaluar vetëm me 2 ose 3 doza të vaksinës kundër COVID dhe tampon negativ.

 

 

 

 

 

 

 

 

Artikulli paraprakAurela Basha ndan foton me të atin pak ditë pasi u nda nga jeta, mesazhi prekës
Artikulli tjetërParlamenti italian voton për presidentin, favorit për postin pas tërheqjes së Berlusconit