Kandidati i PD për Vorën, Ymer Marku, zbulon sloganin dhe posterin e fushatës

Ymeri është diplomuar tek Universiteti Luigj Gurakuqi Shkodër. Lidhjen e drejtpërdrejtë në shërbim të komunitetit e Vorës i ka filluar në vitin 2003 si kryetar i Komunës Bërxullë, ku nën drejtimin e tij u ndërtua Ujësjellësi dhe Kanalizimet për të gjithë zonën dhe u shtruan 95% e rrugëve. Ymeri ka shërbyer edhe 4 vjet si NënKryetar i Bashkisë. Ymeri do jetë gjithmonë në shërbimin të baniorëve të Vorës, me lidhje të drejtpërdrejtë dhe vetëm në shërbim të halleve dhe problemeve të tyre.

ymer marku

Artikulli paraprakNëse ka një humbës ekzemplar politika shqiptare në historinë elektorale të pas-komunizmit, ky është Sali Berisha
Artikulli tjetërBasha: Korrupsioni, kriminalizimi, kanabizimi, këto janë veprat e vërteta të Edi Ramës. Arrestimi i Tahirit vërtetoi drejtësinë e kauzës tonë. Është vetëm fillimi