Dorëzohet Mourinho: Lufta për titull mbaroi

Manchester United ka pësuar një humbje 2-1 brenda në shtëpi ndaj Manchester City-t, duke i dhënë fund shpresave për titull. Skuadra e Pep Guardiola-s tani ka fituar 14 ndeshje radhazi – një rekord i ri në Premier League – dhe tani është 11 pikë përpara United të Mourinho-s në renditje. Dhe Jose Mourinho ishte zhgënjyer me rezultatin, duke pretenduar se numri i vendimeve të arbitrit kundër tij, sidomos vendimi për të mos akorduar penallti për Ander Herrera në pjesën e dytë. “Reagimi im i parë është se më vjen keq për arbitrin Michael Oliver, pasi ai ka pasur një ndeshje shumë të mirë, por fatkeqësisht ai bëri një gabim të rëndësishëm”, shprehet portugezi.
Rezultati u arrit për shkak të penalltisë të mos dhënë për Herrera-n.
“Do të ishte 2-2 me 20 minuta për t’u luajtur. “Michael ishte i pafat, pasi ishte një penallti e pastër”. Kur pyetet kur gara është mbyllur, ai shton: “Mbase, po. Manchester City është një skuadër shumë e mirë dhe ata po mbrohen nga fati”.
Një bombë e vërtetë e merkatos. Sergej Milinkoviç-Saviç ka bindur trajnerin e Manchester United, Jose Mourinho. Sipas “Sunday Express”, trajneri portugez është gati të bëjë gjithçka për të siguruar mesfushorin e Lazio-s. Ish-trajneri i Inter, në fakt, besohet se është gati të ofrojë 108 milionë euro për të marrë në “Old Trafford” lojtarin e Simone Inzaghi. Një shifër rekord për klubin anglez, që duket se do të sfidojë Juventus-in për futbollistin serb, i cili ka luajtur 18 ndeshje në këtë sezon, në të cilat ka shënuar 5 gola dhe 2 asiste.