Deputetja e Krujës, Bakiu: 1200 qytetarë të helmuar nga uji i pijshëm. Artur Bushi është përgjegjës kryesor, të japë dorëheqjen!

Deputetja e Krujës, Merita Bakiu në një prononcim për mediat para Kuvendit, u shpreh se, janë 1200 qytetarë të helmuar nga uji i pijshëm. Ajo deklaroi se, kryetari i Bashkisë, Artur Bushi duhet të japë dorëheqjen, pasi është përgjegjës kryesor për helmimin masiv të krutanëve.

Artikulli paraprakZëvendësimi i koncepteve me prindër 1 dhe 2, Boçi: Formularët e shpërndarë në kopshtet e Tiranës janë skandaloze!
Artikulli tjetërAlibeaj: Qeveria nuk pranoi të diskutonim sot në Parlament për helmimin nga uji. Ky është një krim masiv!