Berisha, një filogrek në pleqëri!

Doktori është bërë shumë i lexueshëm në pleqëri. Doli në krah të Greqisë duke sulmuar presidentin Begaj sepse refuzoj një ftesë “kalë troje” të Micotaqis që gjithkund fton kryeministra, në Shqipëri, fton presidentin. Begaj mbrojti interesin kombëtar sepse ska nevojën për një çapë buke Athine. Nuk ka asnjë ftesë zyrtare të Republikës greke për kryeministrin dhe presidentin e Republikës së Shqipërisë por ftesa për darka joformale. Çapë buke, pra.
Berisha që është bërë njësh me qarqet greke përderisa kandidoi separatistin grek Fredi Bejleri, një hajdut votash, si Edi Rama. Të gjithë mediat dhe bankat greke në Shqipëri financojnë Foltoren, ku vetëm Janullatos nuk ka dalë pro tij. Të gjithë të tjerët po.

Artikulli paraprakCelibashi i KQZ, nuk zbaton Ligjin? – nga Indrit Vokshi
Artikulli tjetërÇollaku: Rreshtimin krah një ‘ushtari të Verio Epirit’ vetëm për inat të Ramës, është naiv!