Basha: Rinia zemra e projektit tonë, programi i PD, ndal emigrimin

PD vazhdon përgatitjet për prezantimin e programit në 1 qershor. Kreu demokrat Basha përmes postimit të rradhës e ka fokusuar vëmendjen tek diskutimet e projektit për rininë.

Vijojmë takimet për finalizimin e programit qeverisës të Partia Demokratike. Rinia është zemra e projektit tonë, sepse ne besojmë se rinia ka forcën dhe kapacitetin për të sjellë ndryshimin e Shqipërisë.

Me programin tonë jemi gati për t’u dhënë zgjidhje problemeve të vendit për të ndalur emigrimin, për t’u dhënë mundësi qytetarëve tanë të kthehen dhe të punojnë në vendin e tyre.

Artikulli paraprakRaportimi profesional i Altin Dumanit në Kuvend përballë subjekteve të SPAK
Artikulli tjetërKapen në Greqi 320 kg kokainë në kontejner me karkaleca që vinte nga Amerika Latine, droga kishte destinacion Shqipërinë