Basha mesazh ngushëllimi për ndarjen nga jeta të Dom Gjergj Simonit: Dëshmitar i vuajtjeve në burgjet e diktaturës dhe simbol i qëndresës shpirtërore ndaj të keqes!

Kryedemokrati Lulzim Bash aka shprehur ngushëllimet për ndarjen nga jeta të Dom Gjergj Simonit.

Basha shkuan se do ta kujtojmë përherë me nderim dhe respekt Dom Gjergj Simonin, për qëndresën në ato kohë të errëta dhe për mposhtjen e frikës me kremtimin e meshës së parë në Shkodër, që hodhi themelet e lirisë

“Me trishtim mora lajmin e ndarjes nga jeta të Dom Gjergj Simonit, dëshmitar i vuajtjeve në burgjet e diktaturës dhe simbol i qëndresës shpirtërore ndaj të keqes. Do ta kujtojmë përherë me nderim dhe respekt Dom Gjergj Simonin, për qëndresën në ato kohë të errëta dhe për mposhtjen e frikës me kremtimin e meshës së parë në Shkodër, që hodhi themelet e lirisë. U prehtë në paqe!”- shkruan ai.

 

Artikulli paraprakShqipëria me pagën minimale më të ulët në Europë, edhe në 2021
Artikulli tjetërAnaliza nga ‘The Economist’: Lufta në Ukrainë mund të ketë pasoja globale