Basha me grupin e ekspertëve të ekonomisë, financave dhe energjisë: Taksa e sheshtë, qeverisja e vogël dhe efektive janë pjesë e planit të PD

Kryetari i PD, Lulzim Basha, në kuadër të punimeve për finalizimin e programit, ka diskutuar sot me grupin e ekspertëve të ekonomisë, financave dhe energjisë. Me anë të një postimi në Facebook, Basha shkruan se taksa e sheshtë, qeverisja e vogël dhe efektive janë pjesë e planit të PD të kalkuluar deri në detaje për ta kthyer Shqipërinë në një vend ku i’a vlen të bësh biznes.

POSTIMI I PLOTË:

Me grupin e ekspertëve të ekonomisë, financave dhe energjisë vijuam diskutimet për finalizimin e planit tonë për ta kthyer Shqipërinë në rrugën e zhvillimit dhe suksesit, për një ekonomi të fortë, vende të reja pune me paga të larta dhe për ta shndërruar në një vend ku i’a vlen të bësh biznes.

Taksa e sheshtë, qeverisja e vogël dhe efektive janë pjesë e planit tonë të kalkuluar deri në detaje.

Ne do të kemi parashikueshmëri fiskale e konkurrencë të ndershme për çdo investitor dhe biznes vendas dhe të huaj, sepse kështu mund të sigurojmë më shumë investime, më shumë vende pune, më shumë mundësi dhe mirëqenie për qytetarët tanë.

FB IMG 1716491720551

FB IMG 1716491724120

FB IMG 1716491727060

FB IMG 1716491732143

FB IMG 1716491735072

FB IMG 1716491741145

Artikulli paraprak‘Escobar i dha mesazh mbështetësve të Berishës’, Bejko: Zhgënjimi tek Foltorja është i madh! Aty janë në hall me drejtësinë
Artikulli tjetërStudimi: Suplementet e vajit të peshkut mund të rrisin rrezikun e goditjes në tru dhe sëmundjeve të zemrës